Awansujemy do 1/2 finału Pucharu Polski!

23 września 2020

We wtorkowym ćwierćfinale Pucharu Polski Katowickiego podokręgu nasza drużyna pokonała IV – ligowy Rozwój Katowice wynikiem 1:0. Gramy dalej!

Nasza droga do półfinału nie była specjalnie długa ale za to niełatwa i pełna emocji. Dzięki uzyskanemu w pierwszej rundzie wolnemu losowi jeden mecz mieliśmy “z głowy”, i dotąd rozegraliśmy jedynie dwa spotkania, w dodatku z dwoma dobrze wszystkim znanymi Katowickimi klubami. Dokładnie trzy tygodnie temu triumfowaliśmy po wygranej z GieKSą 3:1, a dzisiaj cieszymy się z wywalczonego zwycięstwa z Rozwojem Katowice. 

Goście przyjechali na Kocinę w bardzo młodym składzie ale zaprezentowali naprawdę wysoki poziom umiejętności co przełożyło się na iście zacięty pojedynek. Mieliśmy tu do czynienia z ogromem groźnych sytuacji ze strony obu drużyn, ale również skutecznymi interwencjami co wpłynęło na ten stosunkowo niski wynik. 

Początek spotkania przebiegał na korzyść Rozwoju Katowice który zdominował grę, a na naszą bramkę padało dużo strzałów po sumiennie wypracowanych przez gości sytuacjach. Rywale nie mieli jednak łatwo z naszą defensywą i bramkarzem Filipem Muchą który zachował w tym spotkaniu czyste konto. Z naszej strony również stwarzaliśmy zagrożenie, jednak wiele razy brakowało dobrego wykończenia i dokładności w grze. Pierwsza połowa zakończyła się więc bezbramkowym remisem. 

Po wyjściu z szatni nasza gra trochę się poukładała i widać było zdecydowanie mniej nerwowości którą dało się odczuć w pierwszych 45 minutach gry. Sytuacja która zaważyła o wyniku tego ćwierćfinału wydarzyła się w 64. minucie po dobrym podaniu Fahrenholta ze skrzydła do pola karnego gdzie piłkę do siatki bez zawahania posłał Grzegorz Fonfara. Rywale do końca nie dawali za wygraną, a szczególnie groźną sytuację stworzyli w 80. minucie kiedy od bramki uratowała nas skuteczność i refleks bramkarza który odbił piłkę nad poprzeczkę. 

Mecz nie należał do łatwych i przyjemnych, ale z pewnością było to dobre widowisko przepełnione sytuacjami bramkowymi. Po ostatniej ligowej porażce szczególnie cieszymy się z awansu do półfinału Pucharu Polski, który na ten moment planowany jest na 13 października. Wiemy już, że możemy się tam spotkać z rywalami z okręgówki, Podlesianką Katowice i Pogonią Imielin oraz naszym Mysłowickim sąsiadem Unią Kosztowy lub Ruchem Chorzów.

Dziękujemy Rozwojowi za świetny mecz i zaciętą walkę oraz niezastąpionym kibicom za atmosferę! 

PROTOKÓŁ MECZOWY:

1/4 Finału Pucharu Polski “Podokręg Katowice”

22.09.2020, godzina 16:30, Stadion Górnika 09 Mysłowice przy ul. Gwarków 13 w Mysłowicach

GÓRNIK 09 MYSŁOWICE – ROZWÓJ KATOWICE 1:0 (0:0)

64’ – Grzegorz Fonfara (1:0)

Górnik 09: Mucha – Bundzyło, Krzemiński, Śmigiel, Stachoń (Dombek), Kurtok, Przybylski (Gondzik), Małolepszy (Golasz), Fonfara, Fahrenholt, Kociuba (Jochimczyk)

Trener Stanisław GAŻA

Rozwój Katowice: Cieślik – Gubała (Barwiński), Kunka, Skroch (Flak), Kazek (Czenczek), Zielonka, Lazar, Gasz (Myśliwczyk), Wroza (Wróbel), Woźniak, Chwila.

Trener Tomasz WRÓBEL

Żółte kartki: 

(Górnik 09 Mysłowice) Kurtok, Fonfara

(Rozwój Katowice) Lazar, Zielonka

Może zainteresuje Cię również…

Łukasz Nowak trenerem Górnika 09 Mysłowice

Łukasz Nowak trenerem Górnika 09 Mysłowice

Koniec pierwszej rundy przyniósł ważną zmianę w zespole Górnika 09 Mysłowice. Funkcję pierwszego trenera objął Łukasz Nowak, wychowanek klubu GKS Victoria Jaworzno w którym zaczynał również swoją karierę trenerską. Cieszę się z szansy jaką dostałem. Kocina to klub z...

3 punkty w kieszeni i słupki w tle. Wygrana z UKS MK Górnik Katowice!

3 punkty w kieszeni i słupki w tle. Wygrana z UKS MK Górnik Katowice!

Trwa już runda rewanżowa więc w ramach 13. kolejki ligowej podejmowaliśmy na własnym stadionie UKS MK Górnik Katowice. Pierwszy mecz z tą drużyną przegraliśmy na wyjeździe 1:0. Warunki pogodowe w ostatnim czasie nie były sprzyjające. Przez intensywne deszcze stan...