Domowe zwycięstwo z Uranią 3:2!

30 listopada 2020

Sobotnie spotkanie z GKS Urania Ruda Śląska odbyło się w ramach 20. kolejki ligowej, która byłaby ostatnim meczem tego roku gdyby nie dwa zaległe mecze, które zagramy jeszcze 5 i 12 grudnia.

Naszego ostatniego meczu z Uranią nie wspominamy zbyt dobrze. Niewytłumaczalnie przegraliśmy w Rudzie Śląskiej 6:3 po naszym prowadzeniu 1:3 do 75. minuty i całkiem dobrej grze w pierwszej połowie. Ciężko było zaakceptować ten wynik, więc zwycięstwo w rewanżu było bardzo pożądane.

Mecz zaczął się dla nas bardzo pozytywie i już w 5. minucie gola zdobywa Patryk Fahrenholt po ładnym podaniu od Mathieu Racine. Bramek w pierwszej połowie byłoby na tyle, ale mimo to było sporo sytuacji wypracowanych z naszej strony m.in kilka dobrych strzałów na bramkę wymierzonych przez naszego Hiszpana, Ignacio Fernandeza. Druga połowa rozpoczęła się z kolei bramką dla Uranii – bezpośrednio z rzutu rożnego piłka przeleciała nad naszym bramkarzem i trafiła do bramki. Remis nie trwał długo, bo kilka minut później w nieco przypadkowy sposób piłkę do siatki posłał Paweł Małolepszy, który do bramki rywali trafił także później w 68. minucie zdobywając trzeciego gola dla naszej drużyny. Ostatecznie gościom udało się jeszcze podwyższyć wynik na 3:2 w 69. minucie ale do końca meczu udało się podtrzymać naszą przewagę i zagarnąć dla siebie zwycięskie 3 punkty.

• 5′ Fahrenholt (1:0)
  • 49′ (1:1)
  • 58′ Małolepszy (2:1)
  • 68′ Małolepszy (3:1)
  • 69′ (3:2)

Górnik 09:

Mucha – Stachoń, Kurtok, Bundzyło, Krzemiński, Fonfara, Racine (Golasz), Fernandez, Małolepszy, Jochimczyk (Kowalski), Fahrenholt

TRENER: Łukasz Nowak

Zobacz galerię.

Może zainteresuje Cię również…

Zapraszamy na obóz piłkarski Górnika 09 w Węgierskiej Górce!

Zapraszamy na OBÓZ WAKACYJNY z Górnikiem 09 Mysłowice! Czeka na Ciebie mnóstwo atrakcji oraz codzienne treningi piłkarskie, które będą doskonałą okazją do rozwoju piłkarskiego! UWAGA - Nie musisz być zawodnikiem klubu! Do udziału w obozie zapraszamy wszystkich, którzy...

6 punktów w 3 dni – Wygrana z Unią Ząbkowice!

To był dla nas wyjątkowo intensywny weekend majowy bo w trzy dni rozegraliśmy dwa mecze ligowe. Plan został osiągnięty - mamy 6 punktów i co więcej 6 zdobytych bramek! 0:1 - Joao Passoni0:2 - Joao Passoni0:3 - Patryk Fahrenholt Skład Górnik 09: Wołoch, Krzemiński,...