PODSUMOWANIE TYGODNIA

6 września 2020

PUCHAR POLSKI

Górnik 09 Mysłowice – GKS GieKSa II Katowice

Nasza drużyna bardzo dobrze weszła w to spotkanie i już od początku dostarczyła kibicom dużo emocji. Na prowadzenie wyszliśmy już w 8. minucie spotkania, po golu Adriana Kociuby. Nasz zespół stwarzał sobie bardzo dużo sytuacji i zdecydowanie dominował w tym spotkaniu. Mimo to  w 31. minucie goście wyrównali wynik, po podyktowanym przez sędziego rzucie rożnym. 

W drugiej połowie meczu również zaprezentowaliśmy bardzo dobrą dyspozycję. Strzelamy kolejnego gola, którego zdobywa Krzysztof Gondzik mocnym strzałem z pierwszej piłki. Mimo, że drużyna GKS’u ciągle próbuje stwarzać sytuacje, często brakuje im skutecznego wykończenia akcji. Tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego dobrze wykorzystujemy jeszcze rzut rożny. Po wrzutce Gondzika bramkę głową na 3:1 strzela Łukasz Bundzyło. Mimo wtorku i angielskiej pogody, jak zwykle zawodnicy mogli liczyć na bardzo liczne wsparcie kibiców.

Skład 09:

Mucha, Bundzyło, Kaciczak, Krzemiński, Dombek, Śmigiel, Małolepszy, Jochimczyk, Golasz, Gondzik, Kociuba.

Rezerwowi: Lasek, Brykalski, Kowalski, Kurtok, Pieczonka, Cieślik, Przybylski

KLASA B

Górnik 09 II Mysłowice – Jastrząb II Bielszowice

Początek B Klasy uważamy za udany! Pierwszy mecz ligowy nasze rezerwy wygrywają 4:1. Od początku nasi zawodnicy zdecydowanie zdominowali spotkanie i mecz toczył się głównie na połowie gości. Pierwszego gola w 19. minucie zdobywamy z rzutu karnego, którego pewnie wykorzystał Radosław Błaszczyk. W pierwszej części spotkania padają jeszcze dwa gole, pierwszy zdobyty przez Wojtka Cieślika, drugi przez Pawła Wojtasa. 

Przez większość meczu nasi zawodnicy skutecznie uniemożliwiali stworzenie groźnej sytuacji ekipie z Bielszowic jednak w końcu udało im się zdobyć bramkę. Ostatecznie mecz kończy się wynikiem 4:1 – swoją drugą bramkę w spotkaniu zdobywa Paweł Wojtas. 

Skład 09:

Mucha, Krzemiński, Stachoń, Walendowski, Lasek, Dombek, Jochimczyk, Przybylski, Błaszczyk, Kasprzyk, Cieślik

Rezerwowi: Brzozowski, Powązka, Wojtas, Kilczan

II LIGA WOJEWÓDZKA A1 JUNIOR 

Górnik 09 Mysłowice – LGKS Podlesianka Katowice

Nasza drużyna U18 uległa na wyjeździe drużynie LGKS Podlesianka Katowice 4-2 w 3 kolejce II Ligi Wojewódzkiej A1. 

Nasi zawodnicy dobrze rozpoczęli spotkanie uniemożliwiając stworzenie sytuacji gospodarzom oraz stwarzając kilka dogodnych sytuacji bramkowych. Jedną z nich na gola zamienił Konrad Żemlok, który strzałem z rzutu wolnego zaskoczył bramkarza Podlesianki. Po stracie bramki to Podlesianka przejęła inicjatywę i zdobyła dwie bramki. Jednak przed przerwą „Kocina” zdołała wyrównać wynik, błąd bramkarza i obrońców wykorzystał Darek Koźlik. 

W drugiej połowie gospodarze dominowali od początku i szybko wyszli na prowadzenie 3-2. Podlesianka zdobyła jeszcze jednego gola i ostatecznie wygrała z Górnikiem 09 Mysłowice 4-2.

Skład 09:

Stalmach – Imiołek, Rosikoń, Cieślik, Jamrozy – Kilczan, Muchel, Pustelnik – Koźlik, Kowalski, Żemlok.

Rezerwowi: Pojda, Tuszyński, Mońka, Michalski

IV LIGA OKRĘGOWA D2 MŁODZIK

Górnik 09 Mysłowice – GKS GieKSa II Katowice

W sobotę w ramach II kolejki nasi młodzi piłkarze wygrywają mecz wyjazdowy z GKS II Katowice 3-1. Gratulacje!

Może zainteresuje Cię również…

Porażka w Jaworznie

Porażka w Jaworznie

W 4. meczu kontrolnym ulegamy drużynie Szczakowianki Jaworzno. Meczy kończy się wynikiem 5:0. Już w ten piątek nasi piłkarze wylatują na zgrupowanie do Hiszpanii. Relacja z obozu będzie dostępna na naszych mediach społecznościowych oraz stronie internetowej.

Podsumowanie styczniowych sparingów

Podsumowanie styczniowych sparingów

Trzy sparingowe spotkania już za nami. Poprosiliśmy trenera pierwszego zespołu Sebastiana Stemplewskiego, o kilka słów na temat rozegranych sparingów. Jak ocenia trener zespół po ostatnich rozegranych sparingach? Tak, jesteśmy po trzech grach kontrolnych. Cały czas...

Przygotowania nabierają tempa

Przygotowania nabierają tempa

Za nami dwa spotkania kontrolne. Pierwsze zostało rozegrane na boiskach treningowych Stadionu Śląskiego. Naszym rywalem był zespół z Łazisk - Polonia Łaziska, która na co dzień rozgrywa swoje mecze w IV lidze (grupa 1). Mecz został przerwany przez niekorzystne warunki...