Podział punktów – Remisujemy z GKS II Katowice 1:1.

27 września 2020

To już drugi raz w tym miesiącu kiedy przyszło nam mierzyć się z „dwójką” GKS-u Katowice. Pierwszy pojedynek, czyli Puchar Polski zakończył się naszym zwycięstwem 3:1 co dało nam awans do 1/8 finału. Tym razem graliśmy o cenne punkty i dało się odczuć, że presja na ich zdobycie w obu zespołach była bardzo duża.

Drużyna GieKSy pewnie zaczęła mecz i w pierwszej połowie to oni mieli przewagę w posiadaniu piłki. Oglądaliśmy kilka dobrych sytuacji po obu stronach, m.in strzał gości który odbił się od słupka. Sytuacji było sporo po obu stronach, jednak brakowało skuteczności i do przerwy nie padła żadna bramka.

Druga połowa otworzyła zupełnie inny mecz. Po kilku minutach gry sędzia podyktował rzut karny dla drużyny gości który zakończył się bramką i GKS wyszedł na prowadzenie. Decyzja sędziego ewidentnie pobudziła do gry naszych zawodników, którzy ruszyli do odrabiania straty. Na sytuacje do wyrównania nie musieliśmy czekać długo, bo po kilku minutach dostajemy rzut karny, którego bezbłędnie wykonuje Paweł Małolepszy. Burzliwa druga połowa sprawiła, że spotkanie zamieniło się w bardzo intensywną walkę do ostatnich minut. Było co oglądać, jednak zarówno goście jak i my nie zdołaliśmy już umieścić piłki w siatce. Spotkanie kończymy remisem 1:1.

Górnik 09: Mucha – Bundzyło, Śmigiel, Krzemiński, Kurtok, Stachoń, Przybylski (Gondzik), Fonfara, Małolepszy, Fahrenholt, Kociuba (Kowalski)

TRENER: Stanisław GAŻA

Może zainteresuje Cię również…

Porażka w Jaworznie

W 4. meczu kontrolnym ulegamy drużynie Szczakowianki Jaworzno. Meczy kończy się wynikiem 5:0. Już w ten piątek nasi piłkarze wylatują na zgrupowanie do Hiszpanii. Relacja z obozu będzie dostępna na naszych mediach społecznościowych oraz stronie internetowej.

Podsumowanie styczniowych sparingów

Trzy sparingowe spotkania już za nami. Poprosiliśmy trenera pierwszego zespołu Sebastiana Stemplewskiego, o kilka słów na temat rozegranych sparingów. Jak ocenia trener zespół po ostatnich rozegranych sparingach? Tak, jesteśmy po trzech grach kontrolnych. Cały czas...

Przygotowania nabierają tempa

Za nami dwa spotkania kontrolne. Pierwsze zostało rozegrane na boiskach treningowych Stadionu Śląskiego. Naszym rywalem był zespół z Łazisk - Polonia Łaziska, która na co dzień rozgrywa swoje mecze w IV lidze (grupa 1). Mecz został przerwany przez niekorzystne warunki...