Poznajcie Tomka Wiesnera – naszego trenera przygotowania fizycznego!

Tomek Wiesner

8 stycznia 2021

Tomek Wiesner to najnowszy członek naszego sztabu, który pełni funkcję trenera przygotowania fizycznego. Na Kocinie zadba o to, aby zawodnicy byli nie tylko piłkarzami, ale również sportowcami.

Z wykształcenia fizjoterapeuta i dietetyk. Uczestnik wielu szkoleń m.in. EXOS, EPI, czy Barca Innovation Hub. Od lat pracuje z osobami aktywnymi fizycznie na różnym poziomie zaawansowania. Tomek będzie pracował nie tylko w pierwszym zespole, ale będzie także współpracował z trenerami grup naszej Akademii. Niedawno przeprowadził już pierwszy trening motoryczny w naszej drużynie A1.

Jako trampkarz i junior spędziłem prawie 10 lat regularnie trenując na piłkarskich boiskach GKS-u Katowice, trenując między innymi pod okiem Roberta Góralczyka. Za niedługo minie również 10 lat, kiedy to ja, jako trener przekazuję swoją wiedzę swoim podopiecznym. Myślę, że to dobry moment, aby wrócić murawę w innej już roli i pomóc budować piłkarską jakość w Mysłowicach. 

Na co dzień zajmuję się przygotowaniem motorycznym oraz odżywianiem amatorów startujących w różnego typu zawodach (biegi uliczne, triathlon, tenis itp.) oraz wszystkimi chcącymi zadbać o swoje zdrowie. Wykorzystuję wiedzę zdobytą w czasie studiów (AWF, ŚlUM), szkoleń (m.in. EXOS, EPI, FMS) oraz własnych treningów (m.in. przygotowując się do triathlonowych zawodów na dystansie IRONMAN). Używam również programów do monitorowania formy oraz zmęczenia swoich podopiecznych (Elite HRV, TrainingPeaks). 

Obserwując środowisko piłkarskie w Polsce, uważam, że wciąż mamy problem z przeniesieniem młodzieżowych talentów do dorosłej piłki. Moim zdaniem nasi nastoletni piłkarze drastycznie odstają przygotowaniem fizycznym od swoich rówieśników z lig zachodniej Europy.

Chciałbym wykorzystać swoją wiedzę i umiejętności, aby zawodnicy w naszym zespole mogli rywalizować z najlepszymi na każdym poziomie rozgrywkowym w Polsce i Europie. Chciałbym także uczyć i edukować dzieci z drużyn młodzieżowych, aby miłość do sportu nie skończyła się w momencie zakończenia juniorskiej kariery, lecz dała trwały fundament dbania o swoje zdrowie i sprawność w dorosłym życiu. Jesteśmy w stanie znacząco podnieść poziom motoryczny całej drużyny, co oczywiście przełoży się na poziom piłkarski oraz osiągane wyniki. 

Tomek, witamy w zespole!

Może zainteresuje Cię również…

Porażka w Jaworznie

Porażka w Jaworznie

W 4. meczu kontrolnym ulegamy drużynie Szczakowianki Jaworzno. Meczy kończy się wynikiem 5:0. Już w ten piątek nasi piłkarze wylatują na zgrupowanie do Hiszpanii. Relacja z obozu będzie dostępna na naszych mediach społecznościowych oraz stronie internetowej.

Podsumowanie styczniowych sparingów

Podsumowanie styczniowych sparingów

Trzy sparingowe spotkania już za nami. Poprosiliśmy trenera pierwszego zespołu Sebastiana Stemplewskiego, o kilka słów na temat rozegranych sparingów. Jak ocenia trener zespół po ostatnich rozegranych sparingach? Tak, jesteśmy po trzech grach kontrolnych. Cały czas...

Przygotowania nabierają tempa

Przygotowania nabierają tempa

Za nami dwa spotkania kontrolne. Pierwsze zostało rozegrane na boiskach treningowych Stadionu Śląskiego. Naszym rywalem był zespół z Łazisk - Polonia Łaziska, która na co dzień rozgrywa swoje mecze w IV lidze (grupa 1). Mecz został przerwany przez niekorzystne warunki...