Trzy punkty dla MKS Siemianowiczanka

13 września 2020

W sobotnie popołudnie w 8. kolejce ligowej nasz zespół podejmował u siebie MKS Siemianowiczankę Siemianowice. Mecz zapowiadał się emocjonująco, gdyż nasz rywal był jedynie jedno miejsce za nami w ligowej tabeli.

Spotkanie rozpoczęliśmy pewnie, prowadziliśmy grę i stworzyliśmy kilka dogodnych sytuacji. Szczęśliwa okazała się dla nas 25. minuta – długie podanie pod pole karne dostaje Krzysztof Gondzik, posyła piłkę na 16 metr do Marcina Golasza i ten pewnym strzałem zdobywa bramkę na 1:0. Siemianowiczanka próbowała zagrozić naszej bramce i wyrównać wynik, jednak zawsze górą był nasz bramkarz, co pozwoliło obronić wynik do przerwy.

Po 10 minutach drugiej połowy rywale zdobywają niefortunną bramkę po nieporozumieniu naszych zawodników w środku pola i wyrównują na 1:1. Ruszyliśmy do odrabiania straty i mieliśmy kilka dobrych sytuacji, jednak żadna nie zakończyła się kapitulacją bramkarza gości. ,,Niewykorzystane sytuacje potrafią się mścić”, przekonaliśmy się o tym 2 minuty przed końcem regulaminowego czasu gry tracąc bramkę na 2:1. Mimo to w doliczonym czasie nie zabrakło emocji bo po wywalczeniu dwóch rzutów rożnych pod rząd byliśmy bliscy wyrównania, jednak ostatecznie piłka nie znalazła drogi do bramki.

Po ostatniej serii meczy na własnym boisku, za tydzień czeka nas wyjazd na mecz z Uranią Ruda Śląska. Spotkanie 9. kolejki ligi okręgowej rozgramy w sobotę (19.09) o godzinie 11:00.

Górnik 09 Mysłowice – MKS Siemianowiczanka (1:2)

Skład 09:

Pieczonka, Bundzyło, Kaciczak, Stachoń, Kurtok (Śmigiel), Przybylski (Małolepszy), Golasz, Fonfara, Gondzik, Kowalski, Fahrenholt (Krzemiński)

Może zainteresuje Cię również…

Powitanie wakacji na Kocinie – ZAPRASZAMY wszystkie dzieci

Powitanie wakacji na Kocinie – ZAPRASZAMY wszystkie dzieci

W ten weekend na Kocinie będzie dużo atrakcji! Oprócz turnieju piłkarskiego, w NIEDZIELĘ także dużo innych atrakcji dla dzieci m.in. dmuchaniec i malowanie twarzy! Zapraszamy rodziców i najmłodsze pociechy do wspólnego Powitania Wakacji na Kocinie! PLAN WYDARZEŃ:...

Turniej jakiego w Mysłowicach jeszcze nie było!

Turniej jakiego w Mysłowicach jeszcze nie było!

Wakacje powitamy jak należy. W weekend 19 i 20 czerwca na Górniku 09 będziemy gościć aż 34 drużyny! Przyjadą do nas drużyny z roczników 2010/11, 2012/13 oraz 2014, między innymi GKS Katowice, Górnik Zabrze czy Zagłębie Sosnowiec. Na uczestników czekają wspaniałe...

Turniej Factory Sport Center na stadionie Wrocław!

Turniej Factory Sport Center na stadionie Wrocław!

Drużyna rocznika 2010/2011 melduje się z turnieju z okazji wielkiego otwarcia Factory Sport Center na Stadionie Wrocław! To weekend pełen wrażeń, szczególnie dla naszych zawodników którzy rozgrywają mecze w tak wspaniałym miejscu jakim jest Stadion Śląska Wrocław i w...