Trzy punkty dla MKS Siemianowiczanka

13 września 2020

W sobotnie popołudnie w 8. kolejce ligowej nasz zespół podejmował u siebie MKS Siemianowiczankę Siemianowice. Mecz zapowiadał się emocjonująco, gdyż nasz rywal był jedynie jedno miejsce za nami w ligowej tabeli.

Spotkanie rozpoczęliśmy pewnie, prowadziliśmy grę i stworzyliśmy kilka dogodnych sytuacji. Szczęśliwa okazała się dla nas 25. minuta – długie podanie pod pole karne dostaje Krzysztof Gondzik, posyła piłkę na 16 metr do Marcina Golasza i ten pewnym strzałem zdobywa bramkę na 1:0. Siemianowiczanka próbowała zagrozić naszej bramce i wyrównać wynik, jednak zawsze górą był nasz bramkarz, co pozwoliło obronić wynik do przerwy.

Po 10 minutach drugiej połowy rywale zdobywają niefortunną bramkę po nieporozumieniu naszych zawodników w środku pola i wyrównują na 1:1. Ruszyliśmy do odrabiania straty i mieliśmy kilka dobrych sytuacji, jednak żadna nie zakończyła się kapitulacją bramkarza gości. ,,Niewykorzystane sytuacje potrafią się mścić”, przekonaliśmy się o tym 2 minuty przed końcem regulaminowego czasu gry tracąc bramkę na 2:1. Mimo to w doliczonym czasie nie zabrakło emocji bo po wywalczeniu dwóch rzutów rożnych pod rząd byliśmy bliscy wyrównania, jednak ostatecznie piłka nie znalazła drogi do bramki.

Po ostatniej serii meczy na własnym boisku, za tydzień czeka nas wyjazd na mecz z Uranią Ruda Śląska. Spotkanie 9. kolejki ligi okręgowej rozgramy w sobotę (19.09) o godzinie 11:00.

Górnik 09 Mysłowice – MKS Siemianowiczanka (1:2)

Skład 09:

Pieczonka, Bundzyło, Kaciczak, Stachoń, Kurtok (Śmigiel), Przybylski (Małolepszy), Golasz, Fonfara, Gondzik, Kowalski, Fahrenholt (Krzemiński)

Może zainteresuje Cię również…

Trwają nabory do Akademii Górnika 09 Mysłowice!

Trwają nabory do Akademii Górnika 09 Mysłowice!

Z początkiem września ruszyły treningi nowych grup naszej Akademii. Nabór trwa dalej - dołącz do Górnika 09 Mysłowice i i rozpocznij swoją przygodę z piłką nożną! KTO MOŻE SIĘ ZAPISAĆ? Zapraszamy dziewczynki i chłopców z rocznika 2015 i każdych starszych. Do naszej...

Zapraszamy na ligowy mecz z GKS GieKSa II Katowice!

Zapraszamy na ligowy mecz z GKS GieKSa II Katowice!

Pozostały 2 dni do meczu z rezerwami GKS Katowice. Dobrą formę z pucharów chcemy kontynuować w ligowych rozgrywkach, czas na zwycięstwo! Zapraszamy na mecz Ligi Okręgowej, na KOCINIE przy ul. Gwarków 13! WAŻNE INFORMACJE MECZOWE:  bilet na mecz 5 PLN, dzieci do lat 12...

Awansujemy do 1/2 finału Pucharu Polski!

Awansujemy do 1/2 finału Pucharu Polski!

We wtorkowym ćwierćfinale Pucharu Polski Katowickiego podokręgu nasza drużyna pokonała IV - ligowy Rozwój Katowice wynikiem 1:0. Gramy dalej! Nasza droga do półfinału nie była specjalnie długa ale za to niełatwa i pełna emocji. Dzięki uzyskanemu w pierwszej rundzie...