Terminarz na sezon 2020/2021 Klasy Okręgowej!

12 lipca 2020

Śląski Związek Piłki Nożnej – Podokręg Katowice opublikował terminarz na sezon 2020/2021 Klasy Okręgowej. Górnik 09 Mysłowice po roku przerwy wraca do okręgówki i w pierwszym meczu zmierzy się u siebie z LKS Orzeł Mokre.

W tym sezonie rozgrywki będą zmodyfikowane z powodu pandemii, która przedwcześnie zakończyła sezon 2019/2020. Z powodu braku spadków, lecz z zachowanymi awansami, w obecnym sezonie klasa okręgowa została podzielona na dwie grupy – Katowicką i Sosnowiecką. W związku z tym, po rundzie zasadniczej w każdej z grup (mecz i rewanż) liga zostanie podzielona na grupę mistrzowską, do której awansują cztery najlepsze drużyny z grupy sosnowieckiej i katowickiej, oraz grupę spadkową.

W grupie mistrzowskiej drużyny zagrają między sobą mecz i rewanż, zaczynając z zerowym dorobkiem punktowym. W grupie spadkowej drużyny katowickie zmierzą się tylko z drużynami sosnowieckimi, jednak punkty z sezonu zasadniczego zostaną zachowane.

Terminarz dostępny na: https://gornik09.pl/i-zespol-rozgrywki/

Może zainteresuje Cię również…

Porażka w Jaworznie

Porażka w Jaworznie

W 4. meczu kontrolnym ulegamy drużynie Szczakowianki Jaworzno. Meczy kończy się wynikiem 5:0. Już w ten piątek nasi piłkarze wylatują na zgrupowanie do Hiszpanii. Relacja z obozu będzie dostępna na naszych mediach społecznościowych oraz stronie internetowej.

Podsumowanie styczniowych sparingów

Podsumowanie styczniowych sparingów

Trzy sparingowe spotkania już za nami. Poprosiliśmy trenera pierwszego zespołu Sebastiana Stemplewskiego, o kilka słów na temat rozegranych sparingów. Jak ocenia trener zespół po ostatnich rozegranych sparingach? Tak, jesteśmy po trzech grach kontrolnych. Cały czas...

Przygotowania nabierają tempa

Przygotowania nabierają tempa

Za nami dwa spotkania kontrolne. Pierwsze zostało rozegrane na boiskach treningowych Stadionu Śląskiego. Naszym rywalem był zespół z Łazisk - Polonia Łaziska, która na co dzień rozgrywa swoje mecze w IV lidze (grupa 1). Mecz został przerwany przez niekorzystne warunki...