Wygrana z GKS II Katowice 3:1!

2 września 2020

Mecz z GKS II Katowice zapowiadał się bardzo ciekawie i emocjonująco. Jest to nie tylko nasz rywal w starciach o Puchar Polski ale również drużyna z którą spotkamy się w ligowych rozgrywkach Katowickiej klasy okręgowej. Choć jest to mecz 2. rundy Pucharu Polski, to był to dopiero pierwszy z rozgrywanych przez nas pucharowych spotkańjako, że przeszliśmy pierwszą rundę przez „wolny los”.

Na mecz wychodzimy w nietypowym składzie. W wyjściowej 11-tce miejsce znajduje Adrian Kociuba czy Grzegorz Jochimczyk, natomiast czołowi zawodnicy jak Kowalski, Kurtok czy Przybylski zaczynają mecz na ławce rezerwowych. W kadrze meczowej brakuje Patryka Fahrenholta, Grzegorza Fonfary czy Łukasza Stachonia. W składzie na mecz z GieKSą jest też miejsce dla debiutującego w barwach Górnika bramkarza Filipa Muchy.

Nasza drużyna bardzo dobrze weszła w to spotkanie i już od początku dostarczyła kibicom dużo emocji. Pierwszą groźną sytuację wypracowaliśmy już w 4. minucie po przejęciu piłki przy własnym polu karnym, kiedy Maciek Krzemiński wysokim podaniem znalazł na środku pola Krzysztofa Gondzika a ten posłał piłkę do Adriana Kociuby. Nasz napastnik minął bramkarza który zdecydował się interweniować wybiegając z pola karnego, lecz mimo to nie udało się zdobyć bramki.

W 8. minucie po niecelnym podaniu Łukasza Ignalskiego, Rafał Dombek głową posyła piłkę pod nogi Gondzika, który zdobywa asystę wypuszczając piłkę do Kociuby, który zdobywa swoją pierwszą bramkę w barwach Górnika 09. Wychodzimy na prowadzenie!

Zespół GieKSy nie daje za wygraną i już minutę później stwarza sobie sytuację – napastnik dobiega do piłki w naszym polu karnym, co przy odrobinie szczęścia mogło zakończyć się groźnym strzałem, lecz piłkę wślizgiem przejmuje nasz bramkarz..

W 17. minucie po rzucie rożnym rywale kilkakrotnie dośrodkowują piłkę w pole karne, lecz nasi obrońcy skutecznie interweniują wybijając piłkę. Po chwili wypracowują dobrą sytuację kiedy Michał Korus dostaje piłkę na lewym skrzydle, schodzi do środka pomiędzy naszych zawodników i oddaje niedokładny strzał ponad poprzeczką.

Po kontrze w 29. minucie  piłkę w pole karne wprowadza Gondzik, co sprawia, że tuż przy bramce tworzy się małe zamieszanie ale ostatecznie zawodnicy GKS’u wybijają piłkę.

Po dwóch minutach Jakub Kantyka z zespołu rywali  wrzuca piłkę z rzutu rożnego którą rękami odbija bramkarz, ale przeciwnicy dobijają piłkę i wyrównują na 1:1.

Zaraz przed zejściem do szatni stwarzamy jeszcze kilka akcji m.in. groźną kontrę wypuszczając piłkę przez Kociubę do Golasza, po czym następują dwie próby strzeleckie – najpierw Gondzik, a później dobitka Golasza obroniona przez bramkarza. Wynik do przerwy 1:1.

Po powrocie na boisko w 51. minucie rywale lewym skrzydłem wyprowadzają prawdopodobnie najlepszą swoją akcję w tym meczu. Zawodnik podaje piłkę do środka, jednak nasz bramkarz broni strzał. Po zamieszaniu piłka trafia jeszcze na 5 metr ale zawodnik gości przestrzela nad poprzeczką.

W 55. minucie Wojtek Śmigiel po odważnym wejściu w pole karne dogrywa piłkę do Krzysztofa Gondzika, który mocnym strzałem z pierwszej piłki strzela drugiego gola dla Górnika. Mamy 2:1!

W kolejnych minutach meczu obydwie drużyny stworzyły kilka sytuacji do strzału jednak brakuje dobrego wykończenia i ostatecznie nie kończą się one sukcesem. Po dośrodkowaniu piłki przez przeciwnika z rzutu rożnego, piłka odbija się od ręki Wojtka Kowalskiego co skutkuje żółtą kartką dla naszego napastnika.

Tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego dobrze wykorzystujemy jeszcze rzut rożny. Po wrzutce Gondzika bramkę głową strzela Łukasz Bundzyło.

Kończymy mecz Pucharu Polski z GKS II Katowice zwycięstwem 3:1! Dziękujemy rywalom za bardzo dobre spotkanie, które z pewnością było fajnym i emocjonującym widowiskiem dla kibiców. Mimo wtorku i angielskiej pogody, jak zwykle zawodnicy mogli liczyć na Wasze bardzo liczne wsparcie za co bardzo dziękujemy!

Górnik 09 Mysłowice – GKS II Katowice (3:1)

Żółte kartki: Wojciech Kowalski, Wojciech Śmigiel

Może zainteresuje Cię również…

Łukasz Nowak trenerem Górnika 09 Mysłowice

Koniec pierwszej rundy przyniósł ważną zmianę w zespole Górnika 09 Mysłowice. Funkcję pierwszego trenera objął Łukasz Nowak, wychowanek klubu GKS Victoria Jaworzno w którym zaczynał również swoją karierę trenerską. Cieszę się z szansy jaką dostałem. Kocina to klub z...

3 punkty w kieszeni i słupki w tle. Wygrana z UKS MK Górnik Katowice!

Trwa już runda rewanżowa więc w ramach 13. kolejki ligowej podejmowaliśmy na własnym stadionie UKS MK Górnik Katowice. Pierwszy mecz z tą drużyną przegraliśmy na wyjeździe 1:0. Warunki pogodowe w ostatnim czasie nie były sprzyjające. Przez intensywne deszcze stan...