Wysoka wygrana z Orłem Mokre!

11 października 2020

W sobotę nasz zespół pod wodzą nowego trenera Łukasza Nowaka podejmował zespół Orła Mokre. Był to dla nas ważny mecz ze względu na to, że gospodarze plasowali się jedno miejsce wyżej w tabeli ligowej.

Na mecz wyszliśmy zmotywowani od pierwszej minuty, co przełożyło się na bramkę Kowalskiego już w 3. minucie. Nasz zespół gra cierpliwie i za chwilę tworzy akcję, po której zawodnik Orła blokuje strzał Gondzika ręką. Sędzia wskazuje na wapno i Wojciech Kowalski pewnym strzałem zdobywa swoją drugą bramkę. Drużyna gospodarzy na tego gola z rzutu karnego odpowiedziała dosyć szybko – po akcji skrzydłem piłka trafia w pole karne i po zamieszaniu spada pod nogi przeciwnika, który z bliskiej odległości pokonuje naszego bramkarza. Kocina nie odpuszcza, gra w tym meczu skutecznie i strzela trzecią bramkę, kiedy Patryk Farenholt oddaje strzał ze ,,szpica” po długim słupku. Do przerwy utrzymuje się wynik 3:1.

Na drugą połowę mimo korzystnego wyniku wychodzimy odważnie i praktycznie od razu strzelamy bramkę na 4:1 po ładnej zespołowej akcji zakończonej przez Krzysztofa Gondzika. To jednak nie koniec emocji, bo po wrzutce Patryka Fahrenholta Wojciech Kowalski zdobywa kolejną bramkę i kompletuje hattricka, dając nam prowadzenie 5:1. Pod sam koniec nasza drużyna dała jeszcze dojść do głosu gospodarzom, którzy wykorzystali chwilę naszej nieuwagi zdobywając gola w doliczonym czasie. To zdarzenie nie zmienia jednak faktu, że zdecydowanie wygrywamy i wracamy do Mysłowic w dobrych humorach.

Górnik 09: Mucha – Stachoń, Śmigiel, Bundzyło, Krzemiński, Kurtok, Fonfara, Małolepszy, Gondzik, Kowalski, Fahrenholt

Trener Łukasz NOWAK

Może zainteresuje Cię również…

Łukasz Nowak trenerem Górnika 09 Mysłowice

Koniec pierwszej rundy przyniósł ważną zmianę w zespole Górnika 09 Mysłowice. Funkcję pierwszego trenera objął Łukasz Nowak, wychowanek klubu GKS Victoria Jaworzno w którym zaczynał również swoją karierę trenerską. Cieszę się z szansy jaką dostałem. Kocina to klub z...

3 punkty w kieszeni i słupki w tle. Wygrana z UKS MK Górnik Katowice!

Trwa już runda rewanżowa więc w ramach 13. kolejki ligowej podejmowaliśmy na własnym stadionie UKS MK Górnik Katowice. Pierwszy mecz z tą drużyną przegraliśmy na wyjeździe 1:0. Warunki pogodowe w ostatnim czasie nie były sprzyjające. Przez intensywne deszcze stan...