Z Imielina wracamy bez punktów.

3 października 2020

Po długiej serii meczy rozgrywanych na własnym terenie, w tą sobotę czekał nas mecz wyjazdowy – W ramach 11. kolejki ligowej podejmowaliśmy drużynę Pogoni Imielin. Mimo meczu wyjazdowego, na obcych trybunach mieliśmy spore wsparcie naszych wiernych kibiców.

Mecz zaczął się dla nas dosyć pechowo, bo już w 7. minucie gospodarze dostali szansę w postaci rzutu karnego. Tej okazji nie przegapili i dzięki bezbłędnemu wykonaniu Michała Gadaja gospodarze wyszli na prowadzenie. Mecz nie zaczął się dla nas najlepiej, bo gospodarze mieli dużo bardzo groźnych sytuacji i to oni byli lepsi w pierwszej połowie. Jednak ich niewykorzystane szanse dały nam możliwość odrobienia straty, a po czasie rozegraliśmy się i zaczęliśmy grać już dużo pewniej. Groźną sytuację zafundowaliśmy gospodarzom w 32. minucie kiedy na środek pola karnego podanie dostał Krzysztof Gondzik i zakończył je strzałem, niestety ponad poprzeczkę. Do końca pierwszej połowy nie ustępowaliśmy drużynie Pogoni, co w końcu przyniosło nam wyczekiwaną bramkę chwilę przed zejściem na przerwę. Strzelcem wyrównującego gola na 1:1 został Patryk Fahrenholt.

Po przerwie obraz spotkania trochę się zmienił. Lepiej utrzymywaliśmy się przy piłce na połowie przeciwnika i częściej dochodziło do sytuacji bramkowych. Jedną z nich w 71. minucie na gola zamienił Wojtek Śmigiel co dało nam upragnione prowadzenie. Byliśmy pełni wiary w zwycięstwo jednak to ostatnie minuty spotkania zaważyły na wyniku. Drużyna Pogoni Imielin zdołała pokrzyżować nam plany – W 78. minucie pada bramka na 2:2, a w doliczonym czasie kolejna na 3:2. Byliśmy o włos od zwycięstwa ale z Imielina ostatecznie wracamy bez zdobyczy punktowej.

Na okazję do rewanżu nie musimy długo czekać. We wtorek 13 października, zespół Pogoni Imielin przyjedzie na Kocinę aby rozegrać półfinał Okręgowego Pucharu Polski! Zapraszamy na mecz!

GÓRNIK 09: Mucha – Stachoń (Dombek), Śmigiel, Bundzyło, Krzemiński – Kurtok, Fonfara, Małolepszy (Golasz) – Gondzik (Dylewski), Kowalski, Fahrenholt.

Może zainteresuje Cię również…

Wygrany sparing grupy U8!

W poniedziałek nasza grupa żaków (roczniki 2012 i 2013) rozegrała sparing z drużyną Lechii 06 Mysłowice, który zakończył się naszą wygraną. Efekty regularnych treningów grupy widać gołym okiem. Z meczu na meczu drużyna pokazuje coraz większe umiejętności, pomysł na...