Zmiana na stanowisku trenera pierwszej drużyny

13 lipca 2021

Przed nami nowy sezon 2️⃣0️⃣2️⃣1️⃣/2️⃣2️⃣! Miło nam poinformować, że pierwszą drużynę Górnika 09 w tym sezonie poprowadzi trener Mariusz Grząba.

Mariusz Grząba – Trener UEFA A, do 2016 roku sędzia szczebla centralnego (1 liga). Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z młodzieżą m.in z AKS Niwka Sosnowiec, Górnik Piaski, CKS Czeladź czy kadrze Śląska. Po zakończeniu sędziowskiej kariery, obrał ścieżkę trenera drużyn seniorskich zaczynając od AKS Niwka z którą zanotował awans do ligi okręgowej.

Dużym wyzwaniem było późniejsze objęcie przez trenera Grząbę drużyny Tęczy Błędów. Po zabudowaniu drużyny od zera w zaledwie dwa tygodnie, zespół do samego końca sezonu walczył o drugie miejsce w tabeli, przegrywając o włos w ostatniej kolejce z Podlesianką Katowice i zajmując finalnie 3. Miejsce.

Kolejny sezon trenera w Błędowie, po dużych zmianach w kadrze nie był już tak udany, bo po awansie do grupy mistrzowskiej drużyna w 3 meczach zdobyła 3 pkt, z czego nie byli zadowoleni i działacze klubu i trener Grząba, który przestał wówczas pełnić funkcje pierwszego trenera.

Teraz liczy się tylko 09 Mysłowice, gdzie budujemy młodą drużynę opartą na kilku doświadczonych zawodnikach jak Fonfara, Bundzyło, Kaciczak czy ściągnięty z Błędowa Kowalczyk. Nie będziemy pompować balonika i będziemy szli metodą małych kroków. Każdy najbliższy mecz będzie tym najważniejszym i tak do tego będziemy podchodzić. Cieszę się, że mogę mieć w sztabie asystenta Wiktora, trenera motoryki i trenera bramkarzy. Na pewno na tym poziomie rozgrywkowym nie spotyka się aby drużyna mogła pracować na sondach (GPS).

Kadrę mamy już w 90% skompletowaną i na pewno do końca obecnego tygodnia będzie zamknięta.
W DNA tej drużyny będzie gra ofensywna, co mamy nadzieję zadowoli kibiców Kociny oraz przyciągnie na nasz stadion jeszcze więcej widzów. Zapraszam wraz z drużyną wszystkich kibiców na mecze Górnika 09!

Witamy na Kocinie i życzymy wielu sukcesów w nadchodzącym sezonie!

Może zainteresuje Cię również…