Zmiana na stanowisku trenera pierwszej drużyny

13 lipca 2021

Przed nami nowy sezon 2️⃣0️⃣2️⃣1️⃣/2️⃣2️⃣! Miło nam poinformować, że pierwszą drużynę Górnika 09 w tym sezonie poprowadzi trener Mariusz Grząba.

Mariusz Grząba – Trener UEFA A, do 2016 roku sędzia szczebla centralnego (1 liga). Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z młodzieżą m.in z AKS Niwka Sosnowiec, Górnik Piaski, CKS Czeladź czy kadrze Śląska. Po zakończeniu sędziowskiej kariery, obrał ścieżkę trenera drużyn seniorskich zaczynając od AKS Niwka z którą zanotował awans do ligi okręgowej.

Dużym wyzwaniem było późniejsze objęcie przez trenera Grząbę drużyny Tęczy Błędów. Po zabudowaniu drużyny od zera w zaledwie dwa tygodnie, zespół do samego końca sezonu walczył o drugie miejsce w tabeli, przegrywając o włos w ostatniej kolejce z Podlesianką Katowice i zajmując finalnie 3. Miejsce.

Kolejny sezon trenera w Błędowie, po dużych zmianach w kadrze nie był już tak udany, bo po awansie do grupy mistrzowskiej drużyna w 3 meczach zdobyła 3 pkt, z czego nie byli zadowoleni i działacze klubu i trener Grząba, który przestał wówczas pełnić funkcje pierwszego trenera.

Teraz liczy się tylko 09 Mysłowice, gdzie budujemy młodą drużynę opartą na kilku doświadczonych zawodnikach jak Fonfara, Bundzyło, Kaciczak czy ściągnięty z Błędowa Kowalczyk. Nie będziemy pompować balonika i będziemy szli metodą małych kroków. Każdy najbliższy mecz będzie tym najważniejszym i tak do tego będziemy podchodzić. Cieszę się, że mogę mieć w sztabie asystenta Wiktora, trenera motoryki i trenera bramkarzy. Na pewno na tym poziomie rozgrywkowym nie spotyka się aby drużyna mogła pracować na sondach (GPS).

Kadrę mamy już w 90% skompletowaną i na pewno do końca obecnego tygodnia będzie zamknięta.
W DNA tej drużyny będzie gra ofensywna, co mamy nadzieję zadowoli kibiców Kociny oraz przyciągnie na nasz stadion jeszcze więcej widzów. Zapraszam wraz z drużyną wszystkich kibiców na mecze Górnika 09!

Witamy na Kocinie i życzymy wielu sukcesów w nadchodzącym sezonie!

Może zainteresuje Cię również…

Porażka w Jaworznie

Porażka w Jaworznie

W 4. meczu kontrolnym ulegamy drużynie Szczakowianki Jaworzno. Meczy kończy się wynikiem 5:0. Już w ten piątek nasi piłkarze wylatują na zgrupowanie do Hiszpanii. Relacja z obozu będzie dostępna na naszych mediach społecznościowych oraz stronie internetowej.

Podsumowanie styczniowych sparingów

Podsumowanie styczniowych sparingów

Trzy sparingowe spotkania już za nami. Poprosiliśmy trenera pierwszego zespołu Sebastiana Stemplewskiego, o kilka słów na temat rozegranych sparingów. Jak ocenia trener zespół po ostatnich rozegranych sparingach? Tak, jesteśmy po trzech grach kontrolnych. Cały czas...

Przygotowania nabierają tempa

Przygotowania nabierają tempa

Za nami dwa spotkania kontrolne. Pierwsze zostało rozegrane na boiskach treningowych Stadionu Śląskiego. Naszym rywalem był zespół z Łazisk - Polonia Łaziska, która na co dzień rozgrywa swoje mecze w IV lidze (grupa 1). Mecz został przerwany przez niekorzystne warunki...