Zwycięstwo na inaugurację! Górnik 09 Mysłowice – LKS Orzeł Mokre 4-2

27 lipca 2020

Po długiej przerwie i wielu miesiącach oczekiwania w końcu zainaugurowaliśmy rozgrywki klasy okręgowej w sezonie 2020/2021, mierząc się z LKS Orzeł Mokre.

Nasi zawodnicy nerwowo weszli w mecz i przed pierwsze parę minut to zawodnicy z Mokrego prowadzili grę czego efektem był rzut karny dla drużyny gości, który został zamieniony na bramkę. Ten gol podziałał motywująco na naszych zawodników i zmienił oblicze meczu. Kocina zaczęła przeważać na boisku i stwarzać sobie dogodne okazje do zdobycia bramki. W pierwszej połowie nasz zespół miał aż 13 rzutów rożnych, a jeden z nich został zamieniony na bramkę przez Łukasza Bundzyło, który strzałem głową od poprzeczki, po asyście Marcina Golasza zrehabilitował się za sprokurowanie rzutu karnego dla gości.

W drugiej połowie zespół Kociny był już zabójczo skuteczny i za sprawą swoją dobrej gry wyszedł na prowadzenie 2-1 po golu Marcina Golasza w 57 minucie meczu. Nasz zespół kontrolował przebieg meczu i zdobył jeszcze dwie bramki. W 70 minucie na listę strzelców wpisał się debiutujący w naszym zespole 18-letni Łukasz Stachoń, a w 77 minucie pierwszą bramkę w sezonie zdobył niezawodny Wojciech Kowalski. W końcówce meczu zespół gości zdobył jeszcze gola na 4-2, ale nasz zespół spokojnie dowiózł prowadzenie do końca meczu.

Na trybunach zgromadziło się ok. 200 osób, co przy obowiązujących obostrzeniach epidemicznych stanowi prawie 100% frekwencję. Dziękujemy za przybycie i doping! Następny mecz nasza drużyna zagra 1 sierpnia na wyjeździe drużyną MK Katowice, a następnie ponownie u siebie 8 sierpnia z Naprzodem Lipiny.

Skład Górnika 09 Mysłowice

Pieczonka – Przybylski (Lasek) – Bundzyło – Kaciczak – Stachoń – Śmigiel – Fonfara – Małolepszy – Fahrenholt (Cieślik) – Kowalski – Golasz

Rezerwowi: Dombek, Mucha, Jochimczyk, Bacia, Żemlok

Zdjęcia: Sebastian Sienkiewicz, zboiska.com.pl

Może zainteresuje Cię również…

Porażka z MK Górnik Katowice

W drugiej kolejce sezonu 2020/2021 Górnik 09 Mysłowice przegrał na wyjeździe 1-0 z MK Katowice. Mecz od początku nie układał się po myśli naszego zespołu. Nie potrafiliśmy narzucić własnego stylu gry oraz stworzyć dogodnych sytuacji strzeleckich. Drużyna MK stworzyła...

Terminarz na sezon 2020/2021 Klasy Okręgowej!

Śląski Związek Piłki Nożnej - Podokręg Katowice opublikował terminarz na sezon 2020/2021 Klasy Okręgowej. Górnik 09 Mysłowice po roku przerwy wraca do okręgówki i w pierwszym meczu zmierzy się u siebie z LKS Orzeł Mokre. W tym sezonie rozgrywki będą zmodyfikowane z...