Zwycięstwo na inaugurację! Górnik 09 Mysłowice – LKS Orzeł Mokre 4-2

27 lipca 2020

Po długiej przerwie i wielu miesiącach oczekiwania w końcu zainaugurowaliśmy rozgrywki klasy okręgowej w sezonie 2020/2021, mierząc się z LKS Orzeł Mokre.

Nasi zawodnicy nerwowo weszli w mecz i przed pierwsze parę minut to zawodnicy z Mokrego prowadzili grę czego efektem był rzut karny dla drużyny gości, który został zamieniony na bramkę. Ten gol podziałał motywująco na naszych zawodników i zmienił oblicze meczu. Kocina zaczęła przeważać na boisku i stwarzać sobie dogodne okazje do zdobycia bramki. W pierwszej połowie nasz zespół miał aż 13 rzutów rożnych, a jeden z nich został zamieniony na bramkę przez Łukasza Bundzyło, który strzałem głową od poprzeczki, po asyście Marcina Golasza zrehabilitował się za sprokurowanie rzutu karnego dla gości.

W drugiej połowie zespół Kociny był już zabójczo skuteczny i za sprawą swoją dobrej gry wyszedł na prowadzenie 2-1 po golu Marcina Golasza w 57 minucie meczu. Nasz zespół kontrolował przebieg meczu i zdobył jeszcze dwie bramki. W 70 minucie na listę strzelców wpisał się debiutujący w naszym zespole 18-letni Łukasz Stachoń, a w 77 minucie pierwszą bramkę w sezonie zdobył niezawodny Wojciech Kowalski. W końcówce meczu zespół gości zdobył jeszcze gola na 4-2, ale nasz zespół spokojnie dowiózł prowadzenie do końca meczu.

Na trybunach zgromadziło się ok. 200 osób, co przy obowiązujących obostrzeniach epidemicznych stanowi prawie 100% frekwencję. Dziękujemy za przybycie i doping! Następny mecz nasza drużyna zagra 1 sierpnia na wyjeździe drużyną MK Katowice, a następnie ponownie u siebie 8 sierpnia z Naprzodem Lipiny.

Skład Górnika 09 Mysłowice

Pieczonka – Przybylski (Lasek) – Bundzyło – Kaciczak – Stachoń – Śmigiel – Fonfara – Małolepszy – Fahrenholt (Cieślik) – Kowalski – Golasz

Rezerwowi: Dombek, Mucha, Jochimczyk, Bacia, Żemlok

Zdjęcia: Sebastian Sienkiewicz, zboiska.com.pl

Może zainteresuje Cię również…

Jedziemy na narodowy!

9 października liczna grupa zawodników naszej Akademii wesprze z trybun naszą narodową reprezentację! POLSKA vs. SAN MARINO - będziemy tam!

Komentarz trenera Mariusza Grząby po meczu z Zagłębiem II Sosnowiec

Nie można wygrać meczu gdy daje się takie prezenty Zagłębiu jakie my daliśmy przy pierwszych 2 bramkach. Pierwsza bramka - nasz ostatni zawodnik popełnia błąd przy wyprowadzeniu piłki zagrywając do przeciwnika, druga bramka - przy której oddajemy piłkę we własnym polu...

Klasyfikacja strzelców po 5. kolejce ligowej!

KLASYFIKACJA STRZELCÓW po 5. kolejce ligowej Za sprawą dwóch ostatnich meczów na lidera strzelców KOCINY wyłonił się Maks Hladchenko z dorobkiem 4 bramek. W ligowej klasyfikacji nasz zawodnik plasuje się natomiast w grupie wiceliderów, w pogoni za duetem z 5 bramkami...